Joga dla kręgosłupa - wszystko co musisz wiedzieć

Joga dla kręgosłupa - zapobieganie schorzeniom kręgosłupa

Chociaż nie ma jednego ćwiczenia, które można by przypisać zapobieganiu schorzeniom kręgosłupa, joga dla kręgosłupa może być korzystna z wielu powodów. Joga wzmacnia mięśnie pleców, rozciąga więzadła i poprawia elastyczność. Zmniejsza nacisk na kręgi i stawy czołowe oraz zapobiega zwyrodnieniom kręgosłupa. Ostatecznie joga dla kręgosłupa może utrzymać ciało w optymalnym zdrowiu i zmniejszyć ból pleców. Ważne jest, aby praktykować jogę prawidłowo.

Choć postawa jest pierwszym krokiem w każdym ćwiczeniu, joga dla kręgosłupa powinna zaczynać się od serii ćwiczeń rozciągających na boki. Pomaga to wydłużyć mięśnie międzyżebrowe, które z czasem mogą stać się krótkie i ograniczone. Napięte mięśnie międzyżebrowe ograniczają ruch i powodują spłycenie oddechu, co może prowadzić do bólu szyi i ramion. W pozycji wyprostowanej możesz czuć się zrelaksowany i gibki, ale w rzeczywistości Twój kręgosłup jest obciążony przez niewłaściwe ułożenie.

Podczas wykonywania tego ćwiczenia ręce należy położyć na regale lub szafce. Należy lekko pochylić się do przodu, zaokrąglając plecy. Należy również upewnić się, że podbródek nie zanurza się na środku. Utrzymaj tę pozycję przez minutę i oddychaj przez nią. Gdy opanujesz tę pozycję, powinieneś być w stanie powoli cofnąć ciało do bardziej neutralnej pozycji. Sekwencja jogi dla kręgosłupa obejmuje kilka pozycji, które wzmacniają kręgosłup i łagodzą ból pleców.

Ćwiczenia na kręgosłup mogą złagodzić bóle kręgosłupa spowodowane starzeniem się, brakiem sprawności fizycznej, urazami lub chorobami. Praktykowanie tych ćwiczeń może nawet złagodzić ból szyi, ramion i górnej części pleców. Niezależnie od przyczyny bólu pleców, joga dla kręgosłupa to świetny sposób na zachowanie zdrowia i aktywności. Pomaga zapobiegać patologiom kręgosłupa i odbudować odcinek piersiowy i szyjny. Nie wahaj się więc spróbować! Na pewno nie pożałujesz.

Kluczem do dobrej postawy jest utrzymanie neutralnego ułożenia ciała. Choć istnieje wiele różnych stylów jogi, ważne jest, by pamiętać, że to, jaki rodzaj jogi praktykujesz, zależy od twojego ciała. Niektóre pozycje mogą być bardziej korzystne niż inne, ale niektóre z nich pomogą ci poczuć się lepiej ustawionym i złagodzić ból pleców i problemy z kręgosłupem. A najlepsze jest to, że nauczysz się anatomii swojego kręgosłupa i dowiesz się, jak odpowiednio dostosować swoją praktykę.

Joga nie tylko pomaga zachować mobilność i zapobiega bólom pleców, ale także pomaga zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa. Joga pomaga także wzmocnić i rozciągnąć mięśnie pleców, dzięki czemu stają się one mocniejsze i bardziej elastyczne. Oznacza to, że kręgosłup może funkcjonować łatwiej i bez bólu. A po ćwiczeniach jogi dla kręgosłupa poczujesz się pewniej we własnej skórze. Rusz się więc i zacznij ćwiczyć jogę dla kręgosłupa już dziś. Nie ma co czekać na powrót bólu pleców, bo joga może być najlepszym lekarstwem. A przy tak wielu korzyściach trudno nie spróbować!

W przeciwieństwie do leków i operacji, joga jest bezpiecznym, skutecznym i naturalnym sposobem walki z bólem pleców. Jeśli tylko będziesz w stanie poświęcić się regularnej rutynie, pomoże Ci ona zachować elastyczność i zdrowie na długie lata. Joga dla kręgosłupa to doskonały sposób na zapobieganie bólom pleców. Przy odrobinie praktyki szybko odczujesz korzyści płynące z jogi dla kręgosłupa. Nie ma ryzyka wystąpienia poważnych skutków ubocznych, a nawet możesz znaleźć się w lepszej kondycji fizycznej niż wtedy, gdy po raz pierwszy zacząłeś ćwiczyć jogę.

Ćwicząc jogę dla kręgosłupa, możesz rozciągać mięśnie pleców, zachowując przy tym zrelaksowaną postawę. Pamiętaj tylko, by zginać kolana i unikać wypychania klatki piersiowej i barków do przodu. Staraj się nie robić tego zbyt często, ponieważ może to nasilić ból pleców i doprowadzić do innych problemów zdrowotnych. Jeśli joga dla kręgosłupa jest dla Ciebie nowością, wypróbuj kilka z tych ćwiczeń, aby lepiej się z nią zapoznać.

Ćwiczenia jogi pomagają również zapobiegać bólom pleców poprzez wzmacnianie mięśni w dolnej części pleców, które podtrzymują kręgosłup. Mięśnie te to m.in. mięsień wielodzielny (multifidus), mięsień przywodziciel i mięsień poprzeczny brzucha. Powolne ruchy w jodze poprawiają również emocjonalny aspekt bólu pleców. Prawidłowe techniki oddychania mogą pomóc w zmniejszeniu niepokoju. Joga wzmacnia również mięśnie brzucha, które są ważnymi elementami sieci mięśni kręgosłupa. Mięśnie te są niezbędne do utrzymania zdrowej postawy.