16 maja 2022

Czym są asana?

Korzyści płynące z asan jogi

Słowo "asana" pochodzi z sanskrytu i jest nazwą nadawaną pozycjom fizycznym w jodze. Podstawą jogi są setki różnych asan, a każda z nich przynosi określone korzyści. Przyczyniają się do poprawy samopoczucia psychicznego i fizycznego, poprawiają krążenie, wzmacniają mięśnie i więzadła. Są też świetne w odchudzaniu, a nawet mogą poprawić nastrój i wewnętrzny spokój. Poniżej wymieniono korzyści płynące z asan jogi.

Pozycje jogi nie tylko wzmacniają mięśnie, ale przynoszą też wiele innych korzyści. Pomagają otworzyć ośrodki psychiczne i energetyczne, zwiększają gęstość i elastyczność kości, stymulują układ krwionośny i odpornościowy oraz uspokajają umysł. Regularnie praktykowane asany mogą poprawić stan zdrowia na każdym poziomie. Wykonywanie asan staje się również treningiem umysłowym. Z tego powodu asany powinny być praktykowane regularnie, aby uzyskać jak najwięcej korzyści.

Ważne jest, aby nauczyć się prawidłowych technik oddechowych podczas wykonywania asan. Asany są najbardziej efektywne, gdy ćwiczy się je wcześnie rano na pusty żołądek. Każda asana ma swoją specyficzną technikę oddychania. Kluczowe jest głębokie oddychanie brzuszne. Istotne jest oddychanie przeponowe. Poproś eksperta o radę dotyczącą prawidłowych technik oddychania. Nie lekceważ jednak znaczenia prawidłowego oddychania! Może to zadecydować o powodzeniu lub niepowodzeniu twojej praktyki jogi. Asany przynoszą wiele korzyści, jeśli są wykonywane prawidłowo.

Asany wywołują wiele zmian fizjologicznych. Jednym ze sposobów sprawdzenia tego jest zbadanie swojego pulsu. Jeśli tętno znacznie wzrasta, oznacza to, że mówisz intensywnie. To powoduje, że w organizmie zmieniają się różne parametry fizjologiczne i energetyczne. Tak więc, jeśli uczysz się jogi, pamiętaj o tych sprawach. Zdziwisz się, o ile lepiej będziesz się czuł na dłuższą metę. Zauważysz diametralną różnicę. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, będziesz w stanie lepiej medytować i szybciej osiągać swoje cele.

Asany jogi są ważne dla osiągnięcia głębszego poczucia świadomości. Celem asan jogi jest pomóc ci stać się bardziej świadomym swojego umysłu, ciała i otoczenia. Pomoże ci to osiągnąć głębszy poziom świadomości. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż uprawianie jogi, a praktykowanie jej jest jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć. Zacznij więc ćwiczyć asany już dziś! I pamiętaj, aby praktykować bezpieczne i efektywne pozycje dla zdrowszego i bardziej zrelaksowanego ciała.